Kuldahrus

Wygląda na to, że wygraliśmy...

Wszyscy pamiętamy jak około 2 lata temu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zabijanie dziecka przed urodzeniem(tzw. aborcja) ze względu na jego upośledzenie jest niezgodne z konstytucją, potem udało się to wprowadzić do przepisów przez głosowanie w Sejmie. Obudziły się wtedy wszystkie siły zła przeciwko Polsce, jak pamiętamy.

Wtedy wszyscy zastanawiali się, czy to rzeczywiście wejdzie w życie, czy utrzyma się taki przepis, czy to nie są tylko takie przepychanki, które już wcześniej były podejmowane, a kończyły się fiaskiem albo tylko "szarpaniem za klapy marynarek", z wielkiej chmury mały deszcz itd.  Wtedy jedyną pewną przesłanką za tym że idzie prawdziwa zmiana w prawie, była niezwykła furia ośrodków zła, ale nie wiedzieliśmy czy to nie tylko ze względu na to że dostali pretekst do uderzenia w rząd PiSu.

Po tych dwóch latach możemy już potwierdzić, że przepis nie tylko wszedł w życie ale i działa, nie jest martwy ani nie został zablokowany tak jak wielu się obawiało, więc mamy sukces.

tagi: aborcja  pro life  trybunał konstytucyjny

Kuldahrus
7 października 2023 19:56

Komentarze:

K-Bedryczko @Kuldahrus
7 października 2023 20:45

W tym właśnie upatruję sukces Polski

bolek @Kuldahrus
7 października 2023 21:15

Z tzw własnego podwórka znam historię dziecka, które zostało skazane przez wszechwiedzące konsylium na anihilację bo urodzi się upośledzone, Down, itp. Matka postanowiła, że urodzi. Dziecko wyrosło na piękną, inteligentną kobietę.

chlor @Kuldahrus
7 października 2023 21:31

Jednak zaostrzanie przepisów antyaborcyjnych, i wszczynanie dyskusji na ten temat przed każdymi wyborami osłabia poparcie ludu dla PiS.

stachu @chlor 7 października 2023 21:31
7 października 2023 23:59

Myślę, że przeciwnie, większość jest przeciwko aborcji, szkoleniu dzieci przez seksedukatorów, adopcji dzieci przez pary homoseksualne, "małżeństwom" jednopłciowym, profanacjom świetości itd. Natomiast sprawa pomocy Ukraińcom jest oceniana różnie.

stachu @bolek 7 października 2023 21:15
8 października 2023 00:05

Kiedyś mój syn stwierdził, że na zachodzie jest lepiej, bo tam nie widać dzieci, czy ludzi z zespołem Downa. Zapytałem, jak sądzi dlaczego tak jest. Nie wiedział. Powiedziałem mu, że sprawa jest jasna, zostały wyabortowane, zanim się urodziły.

Kuldahrus @K-Bedryczko 7 października 2023 20:45
8 października 2023 09:28

Też tak na to patrzę. Psu na budę wszystko inne, jak nie czynimy kroków w celu poprawy ochrony tych najsłabszych i bezbronnych.

Kuldahrus @bolek 7 października 2023 21:15
8 października 2023 09:34

Słyszałem już wiele takich historii. Dzięki za świadectwo.

Kuldahrus @chlor 7 października 2023 21:31
8 października 2023 09:46

Moim zdaniem "poparcie ludu" to plewy, szczególnie w sytuacji kiedy można zrobić w parę miesięcy 12% poparcie dla jakiegoś no name'a z telewizji bez choćby śladu propozycji programowych.

Rozumiem, że chodzi Panu o swoiste "pieniactwo" w tych sprawach i to ludzi odstręcza, bo wtedy aktwiści pro life są oceniani jako "agresywni", ale w tym przypadku nie mieliśmy takiej sytuacji, rząd zastosował wręcz niemal po cichu rozwiązanie prawne żeby obejść wszystkie niepotrzebne procedury i bicie piany - taką "szybką piłkę". Jedyny rozgłos zrobiły siły zła które dostały białej gorączki i sypnęły wszelkimi możliwymi funduszami żeby do zmian prawnych nie doszło.

Można powiedzieć śmiało, że to jest cud to że udało się to przeprowadzić.

OjciecDyrektor @chlor 7 października 2023 21:31
8 października 2023 20:30

Nie osłabia...to jest zwyczajna mobilizacja elektoratu...zarowno pis-owskiego jak sld-owskiego. Nic szczególnego. PiS wygra. Mawet mój znajomy ze Szczecina, co wcześniej zawsze hłosował na PO, magle zadzwonił do mnie i powiedział mi że "byłem głupi i teraz będę głosował na PiS". Przez grzeczność nie zaprzeczylem.

W Szczecin jest bardzo dużo czerwonego elektoratu, ale jak tam wygra PiS, a wszystko na to wskazuje, to PiS wygra w całej Polsce...no może poza Gdańskiem i Poznaniem.

Magazynier @Kuldahrus
8 października 2023 22:06

Dzięki. Nie wiedziałem. To dobrze rokuje na przyszłość.

chlor @OjciecDyrektor 8 października 2023 20:30
8 października 2023 23:21

Rzeczywiście ten szczeciński elektorat z którym mam na codzień do czynienia zaczyna się łamać. Chyba jednak glównie pod wpływem globalnej polityki migracyjnej, bo nadal są zajadle antykościelni. Może nie aż tak jak w lubuskiem, ale jednak.

kskiba19 @OjciecDyrektor 8 października 2023 20:30
10 października 2023 01:41

Podoba mi się, żeby tylko to się częściej działo. Też myślę i mam nadzieję że PiS wygra.